Paluobių kaimo bendruomenės „Pagirys“ 2019 metų veiklos ataskaita

2020 m. vasario 09 d. Paluobių kaimo bendruomenės nariai rinkosi į ataskaitinį susirinkimą. Bendruomenės ataskaitiniame susirinkime turėjome ir neabejingų bendruomenės veiklai svečių, tai Lietuvos respublikos seimo narė Irena Haase, Šakių rajono savivaldybės tarybos narys Vilhelm Haase ir Šakių bendruomenių centro tarybos narė ir mūsų kuratorė Alvyra Janavičienė. Apžvelgėme nuveiktus darbus, pasidžiaugėme pasiektais rezultatais, aptarėme ateities planus. Bendruomenės veiklos ataskaitą pradėjome tuo, kad prisiminėme 2019 metais išsikeltus tikslus, nes kelionė be tikslo – kelionė į niekur.
Mūsų tikslai:

aktyvinti – apjungti – įtraukti
Stengiamės pasiekti, kad bendruomenė būtų kuo aktyvesnė
Stengiamės bendruomenės veikloms apjungti visas po tuo pačiu stogu esančias įstaigas – neįgaliųjų dienos centrą, vaikų dienos centrą, biblioteką, Paluobių mokyklos – daugiafunkcio centro skyrių, vykdantį ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ugdymą, Griškabūdžio kultūros centro Paluobių laisvalaikio salę.
Stengiamės į renginius ir veiklas įtraukti kuo daugiau kaimo žmonių

Mūsų bendruomenės atlikti darbai 2019 metais:
Vasario – 16 osios minėjimas – protų mūšis.
Užgavėnės Paluobiuose 2019 m.
Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimas Paluobių Šv. Angelų Sargų bažnyčioje 2019-03-11 .
Tarptautinės šeimos dienos minėjimas Paluobiuose 2019-05-17. Tai tradicinė paluobiečių šventė vykstanti jau daug metų į kurią susirenka visos gyventojų kartos.
Vaikų teatrų šventė Paluobiuose „Girinukas“ skirta Tarptautinei vaikų gynimo dienai paminėti 2019-05-31 d.
Misija ,,Šedvygai 2019“ Paluobių bendruomenė kiek galėjo sutvarkė apleistas Šedvygų kaimo kapinaites. Ši veikla bus vykdoma kasmet.
Parėmėme krepšinio 3×3 turnyrą. Paluobiuose vyko 3×3 krepšnio varžybos ir Paluobių bendruomenė organizatorių prašymu finansavo apdovanojimų įsigijimą.
Teatrų šventė “Paluobių Pagirys”. Aktyvūs bendruomenės nariai atkūrė Paluobių mėgėjų teatrą, taip pat surengė jau tradicine tapusią teatrų šventę „Paluobių Pagirys“
Kaimo šventė ” Žolinė 2019 ” Didžiausia nuo seniausių laikų Paluobių kaimo šventė – Žolinė. Bendruomenė ėmėsi gan sunkaus darbo ir suorganizavo šiai šventei skirtą koncertą.
Paluobių bendruomenės mėgėjų teatras ne tik įžiebė Kalėdų eglutę Paluobiuose, bet ir Liepalotų kaimo bendruomenės mažiesiems surengė smagų vaidinimą “Mikės Pūkuotuko nuotykiai”.

2019 m. Paluobių kaimo bendruomenė „Pagirys“ įgyvendino projektą „Investicija į vaikus – investicija į ateitį“. Projekto tikslas – Viešųjų erdvių pritaikymas Paluobių kaimo vaikų poreikiams, tuo pačiu sudaryti sąlygas kaimo gyventojams ir svečiams aktyviai, turiningai ir saugiai leisti laisvalaikį su savo vaikais. Vaikų žaidimo aikštelės įrengimui 4867,58 Eur. skyrė LR žemės ūkio ministerija, 601,62 Eur. – Šakių rajono savivaldybė. Projektą rengė bendruomenės pirmininkas Andrius Zavistauskas.
Pačioje 2018 m. pabaigoje Paluobių kaimo bendruomenė įsteigė vaikų dienos centrą. Vaikų dienos centras sėkmingai veikė visus 2019 metus ir aktyviai prisidėjo prie bendruomenės veiklų ir renginių. Projektą Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansavimui gauti rengė ir vaikų dienos centrui vadovauja Edita Kaminskienė.
Bendruomenė turi idėjų, turi minčių ir sumanymų. Konstruktyvi diskusija tarp Paluobių bendruomenės narių ir svečių tęsėsi ilgai ir buvo tikrai naudinga. Svečiai gyvai domėjosi bendruomenės gyvenimu ir darbais, bendruomenės nariai išgirdo ne vieną naudingą patarimą kaip geriau spręsti iškilusias problemas.

Kategorija:Be kategorijos

Įrašo autorius Paluobių bendruomenė