TEATRAS

Paluobiai nuo seno mylėjo teatrą. Daug metų jį puoselėjo Janina Kriaučiūnienė, L.Medeliauskienė, Nijolė Černevičienė. 1993m. kultūros vadovo pareigas užima Mindaugas Kriaučiūnas. Suburia nemažą būrį artistų ir 1995m. startuoja su pirmu savo pastatytu spektakliu Marė Anė „Kurčias žentas“.

Per šį netrumpą teatro gyvavimo laiką jame vaidino virš 30 aktorių mėgėjų ne tik iš Paluobių, bet ir iš aplinkinių vietovių. Dažnai šia veikla susidomi abu sutuoktiniai, o kartais tėvelių pėdomis paseka ir vaikai. Deja, yra aktorių, kuriems apie naujus spektaklius ir pasirodymus primena tik nunešamos žvakelės ant jų kapo…

Kolektyvo vadovas ir įkvėpėjas, pats neabejingas teatro menui Mindaugas Kriaučiūnas nuo 2000 m organizuoja mėgėjiškų teatrų festivalį „Paluobių pagirys“. Šis renginys tapo tradiciniu. Čia vaidina ne tik Šakių rajono teatralai, bet ir Kauno, Jurbarko bei kitų rajonų atstovai. Labiausiai Paluobiečiai laukia savo aktorių pasirodymų.

Per 20 metų pastatyta ir suvaidinta daug įvairių autorių ir žanrų spektaklių: nuo lietuvių rašytojų Vydūno, Žemaitės, B.Sruogos, Dauguviečio iki R.Mizaros, P.Tiurino kūrybos. Ilgiausiai buvo vaidinama B.Dauguviečio „Žaldokynė“, Vydūno „Piktoji gudrybė“, B.Sruoga. Dobilėlis penkialapis, pagal Žemaitę „Kunigo nauda velniai gaudo“

Kolektyvas ne kartą tapo rajoninės kaimo teatrų šventės laureatais, dalyvavo respublikiniame kaimo teatro konkurse „Pastogė“, su savo spektakliais aplankė daugybę respublikos kaimų ir miestelių, pabuvojo net Lenkijoje.

Be šio kolektyvo aktorių neapseina Žolinės šventė, Kalėdinės eglutės įžiebimas, Naujametinis žiburėlis, Užgavėnės, vaikų teatrų šventė „Girinukas“, teatrų „Trio“.

 

TEATRO KONTAKTAI:  Tel; 862045755 el.p holivvvudas@gmail.com